anställning
Vi är klara med höstens rekrytering och hälsar våra nya medarbetare välkomna!
Vi håller dock alltid ögonen öppna efter erfarna konstruktörer inom betong och stål. Har du erfarenhet av broreparationer, kraftverksdammar eller kanske kajer? Vill du jobba i nära samarbete med kunniga kollegor? Vi söker både dig som har 3-4 års erfarenhet och dig som har över 10 års erfarenhet.
Är du nyutexaminerad och brinner för konstruktion? Vill du lära dig yrket från grunden? Hör av dig!
Om du är intresserad av att jobba hos oss är du alltid välkommen med en spontanansökan. Ansökan skickas till jobb@kfs.se
Frågor?
Kontakta Jenny Wäppling
08-470 05 67
jenny.wappling@kfs.se

Praktikplats
KFS erbjuder sommarpraktik/sommarjobb till teknologer på civilingenjörs- och högskoleingenjörsutbildningarna inom samhällsbyggnad, väg- och vatten och bygg. Vi erbjuder även LIA-praktik till YH-ingenjörer.
Vi har tyvärr inte möjlighet att erbjuda LIA-praktik i höst, men du är välkommen med en ansökan för våren 2024.
Om du är intresserad av praktik, skicka din ansökan till jobb@kfs.se och skriv Praktik alternativt LIA i ämnesraden.
Frågor?
Kontakta Jenny Wäppling
08-470 05 67
jenny.wappling@kfs.se
